Berglund
Thx!
"Over het algemeen scoor ik niet zo vaak, maar nu stond ik twee keer op de goede plaats." De negentienjarige Souren is als verdedigende middenvelder niet vaak in het vijandelijke strafschopgebied te vinden, maar op 30 november én op 7 december kwam hij zowaar tot scoren voor Roda JC Kerkrade. Souren volleerde op prachtige wijze raak tegen TOP Oss (0-5) en een week later tegen FC Dordrecht (2-2) prikte hij de bal na een kopbal van Henk Dijkhuizen bij de eerste paal binnen. "Twee doelpunten, dat was even wennen." Het waren meteen zijn eerste treffers in het betaalde voetbal.
Souren beleeft dit seizoen zijn definitieve doorbreek. Hij maakte op 14 oktober in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (3-0 verlies) zijn debuut en sindsdien is hij eigenlijk niet meer uit de basis verdwenen. Als ‘zes’ is Souren de regisseur van Roda JC. Balbezit houden, het spel verleggen en de rijen gesloten houden bij balverlies. Dat zijn doorgaans de voornaamste taken van een controleur, maar Souren probeert ook in aanvallend opzicht zijn steentje bij te dragen. "Ik wil op de juiste momenten naar voren spelen en probeer zelf ook geregeld door te schuiven." Dat leverde hem dus goals op tegen TOP en Dordrecht.
Roda JC staat op de achtste plaats in de Keuken Kampioen Divisie en beleeft een wisselvallig seizoen. Door menig supporter wordt Souren dan ook gezien als een van de weinige lichtpuntjes tot zover. Krijgt hij die geluiden zelf ook mee? "Ik merk dat de supporters achter mij staan en dat ze er vanaf de tribunes alles aan doen om mij een goed gevoel te geven."