O4 schreef:
verweg
Kennelijk zijn de eigen talenten niet zo goed zoals jij hoopt, anders had Sibum ongetwijfeld wel gebruik van hen gemaakt. Bangura is daar een voorbeeld van. Ik heb hier op het prikbord herhaaldelijk gelezen dat hij nog niet klaar is als basisspeler. Dan is het niet vreemd dat het Technisch Hart verder op zoek gaat naar een spits, die wel meteen als basisspeler kan fungeren. Dat dit dan vervolgens via een huurconstructie gaat gebeuren, daar heb je als club zijnde mee te dealen. Roda kan wel haar poot stijf houden, maar de wederpartij (in dit geval FC Köln) heeft alle troeven in handen. Als die club alleen maar akkoord gaat met een huurconstructie en Roda wilt die speler persé inlijven, dan heeft Roda geen andere keuze dan die speler te huren.
09 augustus 2023 om 14:44
Dit vind ik dus die typische korte termijn redenering. Ja, misschien is deze jongen wel de nieuw Miroslav Klose of Romario.
Als dat zo zou blijken te zijn heb je 6 tot 12 maanden plezier aan hem, en dan wandelt hij naar een grotere (of de eigen) club.
Je eigen speler heeft een jaar niet de kans gehad ervaring op te doen, en mist dus die wedstrijdontwikkeling. Goede en slechte wedstrijden afwisselen en daarvan leren. Het teken dat zijn eigen club huurlingen voor hem zet, maakt ook zijn ambitie om te blijven kleiner. en al helemaal om lange contracten aan te gaan. Dus zou hij gaan renderen, levert het Roda niks op.
2 x niks = niets.
En je staat zover als je vorig jaar begon.
Nogmaals, het voorbeeld Bert van Marwijk bij Fortuna is het meest dicht bij huis. Jongens uit de regio die enkele jaren onderaan bungelden maar ervaring opdeden. En toen, ook aan de hand van enkele ervaren spelers (Hesp en die Spits) doorbraken.
Als mijn Zoon goed zou kunnen voetballen, zou ik hem momenteel (met pijn in mijn hart) afraden naar Roda te gaan. Want deze club heeft geen traditie van eigen talenten te laten rijpen.