☰
☰
#8
Poule rang
Alli

#8

Poule rang

13

Punten

N/A

Huidige streak

N/A

Langste streak
Alli
[quote]424923[/quote]

Clubs als De Graafschap en Cambuur eindigen al jaren boven ons als het gaat om toeschouwersaantallen. En dan heb je nog de "grote" clubs die gedegradeerd zijn. Denk aan NAC, FCG, Vitesse, Willem 2 bv. Van toeschouwersaantallen bij die clubs zijn wij ver verwijderd en halen wij enkel en alleen nog als we PO's spelen.

Zelfs in seizoen 23/24 toen we nagenoeg het hele seizoen op een direct promotie plek hebben gestaan, haalde wij de toeschouwersaantallen niet van die clubs gemiddeld gezien:

1. FCG. 20.217
2. NAC. 17.557
3. Willem 2. 13.293
4. Graafschap. 10.178
5. Cambuur. 9.700
6. Roda. 9.560

De Graafschap en Cambuur spelen elk jaar PO's, en soms maken ze een sprongetje omhoog, zie Cambuur.

Ik begrijp dat je Roda nog steeds als "grote" club ziet. Maar de hierboven genoemde clubs hebben al jaren meer toeschouwers in het stadion dan wij. Roda is al jaren "the best of the rest" wat dat betreft.

Het immens grote PLS en de rijke historie zorgt ervoor dat Roda nog als een "grote" club gezien wordt. Maar zo groot als dat wij zelf willen zijn, zijn we allang niet meer. De historie is geweldig, maar we voetballen inmiddels al 9 naar in de KKD waar we schommelen tussen het linker en rechterrijtje.
Het PLS is nu "compacter" gemaakt. Maar zelfs dan is het nog veel te groot. Tenzij er gratis kaartjes uitgedeeld worden, of met flink wat korting.

Financieel gezien halen die clubs ook een vele grotere omzet dan Roda en werken ze met grotere budgetten dan ons. Zijn we dan echt nog zo groot? In potentie wel, maar zolang we KKD spelen zullen wij nooit groter worden dan de hierboven genoemde clubs. Zoals je zelf terecht opmerkt; daar leeft het veel meer. Daar gaan ze in weer en wind naar het stadion om de ploeg aan te moedigen. Ook al is het niet om aan te zien.

Dat is een hele andere instelling dan de mooi weer supporters hier die alleen naar het PLS komen als het 20+ graden is, kaartjes voor 50% korting krijgen, en het spel vergelijkbaar is met FC Barcelona.
Daarmee wil ik overigens niemand tekort doen, want iedereen moet zelf weten waar hij/zij het geld en vrije tijd aan besteed.
Alli
[quote]424921[/quote]

Je hebt gelijk. Ik had het toeschouwersaantal van MVV vs Roda gepakt zie ik.

Nieuw correct overzicht:


2025/26
15 aug. (vr) 20:00 — De Graafschap
Roda 4e | De Graafschap 6e | 8.292

29 aug. (vr) 20:00 — FC Eindhoven
Roda 4e | Eindhoven 3e | 7.512

12 sep. (vr) 20:00 — Jong Ajax
Roda 8e | Jong Ajax 11e | 7.672

19 sep. (vr) 20:00 — RKC Waalwijk
Roda 6e | RKC 8e | 7.816

Gemiddeld na 4: 7.823


2026/27
14 aug. (vr) 20:00 — Helmond Sport
Roda 16e | Helmond 18e | 7.136

28 aug. (vr) 20:00 — NAC Breda
Roda 6e | NAC 8e | 7.324

12 sep. (za) 16:30 — Vitesse
Roda 7e | Vitesse 9e | 10.140 (kanttekening dat dit de "volle bak" wedstrijd was)

26 sep. (za) 20:00 — RKC Waalwijk
Roda 7e | RKC 4e | NNB

Gemiddeld na 3: 8.200

Verschil: +377 (+4,8%)


Alli
[quote]424916[/quote]

Laten we dan maar hopen dat De Limburger dit verkeerd heeft.

Deom als vervanger van Mensah... gaat Penders een Van Desseltje doen ? Alsjeblieft zeg....
Alli
Vind dat de toeschouwersaantallen na 8 jaar KKD nog wel behoorlijk is bij ons. Na corona is het gemiddeld aantal toeschouwers juist elk jaar opgelopen (m.u.v. 23/24). Of die aantallen ook daadwerkelijk in het stadion zitten betwijfel ik, maar bij toeschouwersaantallen kijkt men naar het aantal verkochte kaarten.

Eerste 4 thuiswedstrijden Roda vorig seizoen vergeleken met dit seizoen;

2025/26
15 aug. (vr) 20:00 — De Graafschap
Roda 4e | De Graafschap 6e | 8.292

29 aug. (vr) 20:00 — FC Eindhoven
Roda 4e | Eindhoven 3e | 7.512

12 sep. (vr) 20:00 — Jong Ajax
Roda 8e | Jong Ajax 11e | 7.672

19 sep. (vr) 20:00 — RKC Waalwijk
Roda 6e | RKC 8e | 7.816

Gemiddeld na 4: 7.823


2026/27
14 aug. (vr) 20:00 — Helmond Sport
Roda 16e | Helmond 18e | 7.136

28 aug. (vr) 20:00 — NAC Breda
Roda 6e | NAC 8e | 8.006

12 sep. (za) 16:30 — Vitesse
Roda 7e | Vitesse 9e | 10.140 (kanttekening dat dit de "volle bak" wedstrijd was)

26 sep. (za) 20:00 — RKC Waalwijk
Roda 7e | RKC 4e | NNB

Gemiddeld na 3: 8.427

Verschil: +604 (+7,7%)
Na vanavond kan deze vergelijking beter gedan worden aangezien vanavond pas de 4e thuiswedstrijd is dit seizoen.


Gemiddeld aantal toeschouwers afgelopen seizoenen met procentuele stijging/daling tov voorgaand seizoen;

21/22 — 7.025
22/23 — 7.041 (+0,2%)
23/24 — 9.560 (+35,8%)
24/25 — 7.721 (-19,2%)
25/26 — 7.899 (+2,3%)
26/27 — 8.427 (+6,7%) (na 3 thuiswedstrijden)


Na 8 jaar KKD zitten er gemiddeld z'n 7.800 toeschouwers in het PLS. Als je dit afzet tegen VVV en MVV, doen wij het gewoon hartstikke goed.
Alli
[quote]424866[/quote]

Viel mij ook op inderdaad. Zijn nog akelig veel plekken beschikbaar.

Aan de andere kant gaat de verkoop van losse kaartjes dag voor de wedstrijd en op de wedstrijddag zelf vaak harder dan de dagen/weken daarvoor.

Denk dat we weer rond de 7500 zullen uitkomen. Natuurlijk hoop je op meer, zeker na een "volle bak" wedstrijd. Maar het is ook weer niet zo dat we dit seizoen attractief voetbal spelen wat mensen uitnodigt om naar het PLS te komen. Natuurlijk is het resultaat heilig, maar als je ons elke week ziet ploeteren om tot een aanval te komen, kan ik ergens wel begrijpen dat mensen voor wat anders kiezen op de zaterdagavond.

Die mensen komen vanzelf wel weer als het begint te lopen en klimmen op de ranglijst. Is niets nieuws, zo gaat dat immers al jaren bij ons.
Alli
[quote]424861[/quote]

Goed om te lezen dat VDH weer fit is, zeker nu Schenten zelf heeft aangegeven nog niet fit genoeg te zijn voor een basisplaats.

Dat Marsman de vervanger gaat worden van Mensah, had ik niet verwacht. En eerlijk gezegd ook niet aan gedacht omdat we voor die positie spelers hebben die van nature een CAM zijn (Paulissen en Maoujoudi) of van nature meer aanvaller zijn (Seedorf).

Gezien het probleem van onze aanval waar totaal geen diepgang is, snap ik de keuze voor Marsman wel. Die rol kan hij prima vervullen met zijn invalbeurten als er aanvallend meer diepgang en dynamiek nodig is.

Toch vraag ik mij af of Marsman diezelfde rol kan vervullen als hij vanaf minuut 1 al op die positie staat. Dan wordt er namelijk ook wat anders gevraagd dan alleen oogkleppen op en diepte in gaan. Ik betwijfel of Marsman daar de juiste kwaliteiten voor heeft.

Desalniettemin een interessante keuze. Had dan wel graag Seedorf én Marsman gezien. Vind dat Sleegers het niet slecht doet, maar die staat vaak vóór de bal en plakt tegen de zijlijn aan, terwijl Seedorf met zijn snelheid vanuit het middenveld over VDH heen kan gaan en wat meer naar binnen kan trekken.


Alli
Lijkt mij sterk dat Marsman de vervanger gaat zijn van Peixoto. Met Van der Berg heb je een prima vervanger en was tot de komst van Peixoto onze RB.

Verwacht wel dat Marsman in de 2e helft Van Der Berg zal gaan aflossen. Op links heeft Janssen al meerdere keren dit seizoen de 90 minuten volgemaakt. In uiterste geval kan Beerten zijn plek overnemen en Verheij in het centrum erbij. Aangezien Beerten echt niet die hele flank gaat bestrijden, zou je er dan ook voor kunnen kiezen om Beerten achterin te houden en een CVM eraf te halen voor een CAM mocht dat nodig zijn.

Ps. Iemand bij een training aanwezig geweest deze week en kan aangeven of VDH weer hersteld is of niet?

Alli
[quote]424837[/quote]

Dat is echt ontzettend balen voor ons. Zal m.n. in aanvallend opzicht gemist gaan worden denk ik.

Daar tegenover staat dat Van der Berg weer minuten mag maken wat zijn ontwikkeling alleen maar ten goede zal komen. Deed het de eerste wedstrijden zeker niet slecht. Tegen NAC weliswaar een mindere wedstrijd gespeeld, maar laten we niet vergeten dat dit zijn eerste seizoen bij een profclub is. Daarnaast denk ik dat NAC ook wel de beste aanval van de KKD heeft.

Alli
[quote]424829[/quote]

"Wat een onzinnigheid weer"

Om vervolgens aan te geven dat dit PB van facebook niveau is... 😉

Als jij een andere mening hebt en het prima vind om dagelijks op 3 platformen actief te zijn, of op z'n minst deze 3 platformen te bekijken, is dat prima toch?

Persoonlijk zou IK het prettiger vinden als er maar 1 krachtig Roda platform is voor de achterban. De huidige 3 platformen hebben ieder hun waarde en kunnen elkaar aanvullen en versterken.



Alli
Opvallend om te zien dat recent 2 nieuwe Roda platforms gelanceerd zijn;

- KMPL
- MissieMaat

Vind de look en feels van deze 2 platforms aardig op elkaar lijken. Zit hier dezelfde beheerder achter of is dit puur toeval?

Als Roda supporter zou ik graag zien dat KMPL en MissieMaat de krachten gaan bundelen en zich gaan samenvoegen tot 1 platform. Beide platformen zouden elkaar prima kunnen aanvullen;

KMPL
Hoofddoel; een Roda mediaplatform in een nieuw jasje, aangevuld met eigen opiniestukken en leuke weetjes met feitelijke data uit het verleden.

Beschikbare functies;

- reageren op nieuwsartikelen
- supportersplein (forum)
- voorspellingen plaatsen + poule klassement


MissieMaat
Hoofddoel: digitaal supporters cafe waar de supporter centraal staat en ook actief betrokken wordt door diverse functionaliteiten op de website.

Beschikbare functies;

- uitgebreid gebruikersprofiel
- voorspellingen
- stellingen
- kiezen van MOTM
- wedstrijd beoordelingen
- Foto's en nieuws (ook mogelijk om eigen content te plaatsen)

Als je die 2 samenvoegt, heb je een prima platform en 1 centrale plek.

Nu moet ik als supporter "kiezen" welk platform ik gebruik;

- KMPL
- MissieMaat
- WZRJC

Het voordeel van WZRJC is m.n. de naamsbekendheid en historie waardoor mensen blijven "plakken".
Door krachten te bundelen zou er 1 krachtig platform kunnen komen ipv 3 afzonderlijke.