#46
Poule rang
TheBaser87

#46

Poule rang

0

Punten

N/A

Huidige streak

N/A

Langste streak
TheBaser87
[quote]374119[/quote] Over dat laatste zijn we het dan toch eens haha.

Ik had graag dat artikel nog gevonden in plaats van af te gaan op mijn (mogelijk selectieve) herinnering eraan. Kort gezegd was er in de beginjaren van de Jong teams veel vaker sprake van meerdere A- selectie spelers in de wedstrijdopstelling en heeft de knvb daarop meerdere aanpassingen aan de selectieregels gedaan, wat wel bevestigd dat competitievervalsing bij dit soort teams mogelijk is. Of de regels het anno 2025 voldoende bestrijden is lastig 100% te bewijzen. Ikzelf zou een term als competitievervalsing dan liever achterwege laten, al is je analyse over de prestaties op maandag wel opvallend te noemen.

Als je een promotie- of playoffkandidaat bent kun je ook toevallig eind januari tegen pak 'm beet ADO spelen dat net een blik versterkingen heeft gehaald, omdat ze daar wel meer geld uitgeven dan er binnenkomt en bij andere clubs niet. Of je verliest half augustus tegen een team dat een week later 2 dragende spelers verkoopt en duidelijk een jasje uit doet. Los van het feit dat dit alleen in augustus en januari voorkomt is het ongeveer hetzelfde effect, dat je puur door toeval of timing tegen een sterker team speelt dan een andere club die ze op een ander moment treft. Ik wil me daar niet zo achter verschuilen, als je zelf goed presteert zijn één of enkele spelers bij de tegenstander op de lange termijn niet bepalend.

Wat wel bepalend is, is een goede trainer die een passend antwoord heeft op de tactiek en specifieke kwaliteiten van de tegenpartij en het samenstellen van een zo goed mogelijke selectie. Penders en Ramzi waren voor mij de favorieten, dus nu Penders langzaam concreet wordt, groeit mijn hoop op een beter seizoen na de zomer!
gisteren om 16:31 - 2025-04-30 16:31:09 #374141
TheBaser87
@Batistuta Ik heb al een tijdje geen X meer, maar deze account komt mij inderdaad ook bekend voor. Of het waar is wat hij schrijft zullen we natuurlijk moeten afwachten, maar hij heeft als ik het me goed herinner wel vaker van deze inside nieuwtjes gehad.

Heb hem zojuist op Instagram gevonden en volgens zijn profiel daar is hij IT security engineer, dus wellicht leest hij de mails van Servais wel stiekem mee ;)
gisteren om 13:03 - 2025-04-30 13:03:19 #374108
TheBaser87
[quote]374044[/quote] Jammer dat je zowel grapjes als onderbouwing niet kan waarderen.

Wat betreft je oplossing: Ik geef in beide berichten aan dat de regelgeving continue in de gaten gehouden kan en moet worden, of deze nog voldoet of niet. Sinds de invoering van de jong teams is deze al meerdere malen aangepast en dat is een goede zaak. Misschien zijn we het daarover wel meer eens dan uit onze berichtenuitwisseling blijkt, maar daar gaat het niet om. Waar ik om vraag is onderbouwing voor je claim van 'competitievervalsing'. Dat is namelijk een zwaar begrip en dat zou je niet zomaar moeten roepen. Een gesprek hierover heb ik vervolgens met NoahP, waar ik het waarschijnlijk ook niet eens mee ga worden, maar gesprekken voeren kan ik hier met andere gebruikers (volwassenen) prima :)

Intussen kom jij in je reacties op vrijwel iedere gebruiker niet verder dan 'je verdraait mijn woorden' 'je bent vast een of andere trollaccount van @... ' en 'dat heb ik niet gezegd'. Als iedereen je verkeerd begrijpt zou het wellicht enigszins aan jou kunnen liggen? De grootste grap is dan dat je mij beschuldigt van 'niet het gesprek aangaan'.

Er is een spreekwoord met een pot en een ketel, maar jij hebt nooit pot of ketel gezegd, dus om je niet te verwarren zal ik dat spreekwoord maar achterwege laten.
gisteren om 10:05 - 2025-04-30 10:05:06 #374083
TheBaser87
[quote]374046[/quote] Die wedstrijd was natuurlijk niet het enige voorbeeld van een versterkt jong team dat verliest. Het is vaak vooral blind staren op de marktwaarde, die natuurlijk wel wat zegt over de kwaliteit van een speler, maar niets over de wedstrijdfitheid of motivatie. Geen enkele basisspeler van een Eredivisieclub zal graag in het jong team opdraven als hij volledig fit is om in het eerste te spelen.

En wat jong AZ - Roda betreft kan ik me ook een hoop defensief geklungel en lamlendigheid van onze kant herinneren. Die van Bommel maakte wellicht het verschil tussen een 4-1 nederlaag en een 6-1 nederlaag, maar verloren hadden we sowieso.

gisteren om 09:27 - 2025-04-30 09:27:29 #374078
TheBaser87
@NoahP de speeldag laat natuurlijk helemaal niet zien of en hoeveel 1e elftal spelers er mee doen. Tegen wie spelen ze op maandag, hoe sterk is de tegenstander, spelen jong teams wellicht zelfs tegen elkaar, etc. Te veel variabelen om te concluderen dat het aan de A-Selectiespelers ligt.

Ik kan de bron helaas niet meer vinden, maar een analyse die ik eens heb gelezen concludeert dat er, indien er minimaal 3 1e elftal spelers mee doen, wel een effect kan zijn, maar dat er slechts heel weinig momenten zijn dat er inderdaad 3 of meer mee doen. Het ene seizoen wat meer, het andere wat minder, over meerdere jaren genomen is er geen duidelijk verschil.

Bovendien is de definitie van een 1e elftalspeler wat vaag. Het zijn niet altijd de van Bommels of Bakayokos, maar meestal jonge spelers die bij het eerste elftal alleen bankvulling zijn. Daar hoeft ook geen dispensatie voor te worden verleend omdat ze jong genoeg zijn voor het jong elftal.

In de beginjaren was deze dispensatie nog niet nodig, toen kwam het veel vaker voor dat er grote namen meededen. Daarom zijn de regels ook aangepast. In theorie kun je inderdaad een volwaardig eredivisie-elftal opstellen, echter heeft geen enkele club daar belang bij aangezien er in de KKD voor de jong ploegen niets op het spel staat. Het gaat altijd om een enkeling en soms twee die wedstrijdritme mist.

Wellicht moet dit desondanks wat strakker geregeld worden, maar zo'n situatie als gisteren bij Jong PSV is vrij zeldzaam. En het feit dat jong PSV verloren heeft haalt natuurlijk ieder argument over vervalsing helemaal onderuit.
29 april 2025 om 20:55 #374036
TheBaser87
@FCKip prima, ik zal geen grapjes meer proberen te maken. Blijkbaar leidt dat af van de onderbouwing, die jij nog altijd niet geeft.

Een mening volhouden op basis van helemaal niets mag verder best hoor. Weet ik voortaan op wie ik niet meer hoef te reageren.

En het is overigens geen Baviaan, maar meer een soort FCKip zonder kop. (oke nog een grapje dan)
29 april 2025 om 20:46 #374034
TheBaser87
@FCKip PSV kan Weghorst niet opstellen, want die speelt bij Ajax. Wellicht ben je in de war met Bakayoko, maar die verloor gisteren ook gewoon van FC Eindhoven :)

Zijn de regels in alle landen hetzelfde dan? Ik begrijp werkelijk niet hoe je zo'n term als competitievervalsing kunt blijven roepen zonder eens naar de statistieken te kijken. Die laten namelijk objectief zien dat de resultaten van deze jong teams niet beter zijn als er meer spelers van de A-selectie meedoen. Op basis waarvan is het dan competitievervalsing? Wat is je onderbouwing?

Naar het aanpassen van de regels kan altijd worden gekeken, maar het valt toch iedereen op dat deze discussie alleen op laait als een jong team een paar A-selectiespelers opstelt? Dat is een mediadingetje voorafgaand aan zo'n wedstrijd en een makkelijk excuus achteraf voor een club die net van een jong team verloren heeft.

Dat komt ook maar enkele malen per seizoen voor, buiten dat handjevol wedstrijden verliezen veel clubs (en met name Roda) ook regelmatig van jong teams zonder A-selectie spelers in de opstelling.
29 april 2025 om 13:49 #374015
TheBaser87
@FCKip

Duurste KKD-opstelling aller tijden 0
FC Eindhoven 2

Er zijn wel regels te maken voor de selecties van deze teams (bijvoorbeeld het beperken van het aantal spelers ouder dan x jaar) maar er is geen enkel bewijs dat KKD-clubs meer punten verspelen tegen versterkte jong teams. Deze discussie is vorig jaar en alle jaren sinds het toetreden van de jong teams tot de KKD ook al gevoerd en in al die jaren wijst helemaal niets op 'je reinste competitievervalsing'

Dat Roda zich tegen deze teams niet kan motiveren is een probleem van Roda. Ben er verder ook niet zo'n liefhebber van, maar het is in meerdere landen al veel langer dan bij ons een heel normaal fenomeen.
29 april 2025 om 13:25 #374012
TheBaser87
@DerMister Hij was natuurlijk twee jaar geleden al kandidaat toen zowel Sibum als van Dinteren nog niets hadden laten zien, dus ik snap best dat zijn naam genoemd wordt.

Het feit dat Rogier Meijer gepolst is toont denk ik wel aan dat Roda niet per se naar een beginnende trainer zoekt. Als we toch mogen hopen op een trainer die al enkele positieve prestaties heeft geleverd zijn Ramzi en Penders (al ligt die wel nog tot juni 2026 vast) inderdaad betere opties dan van Dinteren, die met jong Utrecht gewoon onderaan zou staan als Vitesse geen puntenstraf had gehad.

Nu doen buiten AZ geen van de jong teams het dit jaar goed, dus dat jong Utrecht zal ook zeker niet overlopen van kwaliteit. Toch kan je niet bepaald van een goede prestatie, laat staan van een overprestatie spreken en laat overpresteren nu precies zijn wat wij nodig hebben met onze 12e begroting en promotieambities.
29 april 2025 om 12:05 #374009
TheBaser87
@Maan allebei? of een van de twee? Bij mij heeft Ramzi een streepje voor vanwege zijn speelstijl en ervaring met jonge spelers (als we dan toch eindelijk jeugdspelers een kans geven) Van Dinteren werkt natuurlijk ook met jonge spelers maar maakt op mij niet per se indruk.

Meijer wordt het in ieder geval niet, meldt ZO-nieuws

29 april 2025 om 09:59 #374004